Çelik Hasır

Soğuk çekme yöntemi ile çekilip nervürlenerek imal edilmiş, yüksek dayanma gücüne sahip, birbirine dik doğrultuda yerleştirilmiş aynı mekanik ve yüzeysel özellikleri bulunan çelik çubuklarının kesişme noktalarında direnç nokta kaynağı ile oluşturulmuş genellikle inşaatlarda kullanılan beton çeliği satışını yapmaktayız.

Ürünlerimiz Her türlü binanın betonarme, döşeme ve duvarlarında, şömellerde, kiriş ve kolonlarda etriye olarak, haznelerde, güvenlik çitlerinde, tünel kalıp sistemlerinde, kat döşemelerinde, tünellerde, prefabrike elemanlarda, Perde ve istinat duvarlarında,öngerilimli kirişlerde, kanal ve kanaletlerde, ayrıca rötrenin önem kazandığı beton yollar, saha kaplamaları, havaalanı pistleri, yüzme havuzlarıve benzeri demir kullanılan her alanda başarı ile kullanılmaktadır.

Çelik Hasırın Kullanıldığı Yerler

Çelik hasırın kullanıldığı birçok alan vardır.

Çelik Hasırın Faydaları

Çelik hasır emniyet gerilmesinin normal inşaat demirinden yaklaşık iki kat fazla olması nedeniyle %40 çıvarından ağırlık tasarrufu sağlamaktadır.
Çelik hasırda kullanılan malzemenin azalması, plakalar halinde oluşu kolay taşınabilmesi ve montajının kolaylığı zamanı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.
Çelik Hasır 'da normal demirde olduğu gibi doğrultma, çubukları tel tel kesip pilye kırma, kanca yapma, döşemeye belirli aralıklarla yerleştirilip birbirine bağlama gibi işler yoktur.
Çelik Hasırlar (500 x 2.15) Tip ebadında üretildiklerinden nakliyesi kolaydır.
Çelik Hasırlar otomatik kaynak marinalarında istenilen ölçüde hassasiyetle imal edilmektedir.

Diğer Ürünlerimiz